/
/
/
SUP matkaga koolireisid

Aerulauamatk Taevaskojas 9-12 klassile

Võite planeerida nii päevase seikluse kui ööbimisega klassiretke

 • Kohale saab tulla rongiga, liinibussiga või tellitud bussiga
 • SUP- e aerulauamatka hind 25 € laps 
 • Matkaeine 8 € sööja
 • Majutus alates 20 €, telkimine 5 €
 • Õhtu- ja hommikusöök kokku alates 13 €
 • Saame seikluse korraldamisel igal etapil alates bussi tellimisest abiks olla  

Aerulauamatk kulgeb mööda Ahja jõge, ürgorus, maastikukaitesalal. Läbite 10 km ligi kolme tunniga. Teele jäävad mitmed liivakivipaljandid. Kallastel pesitsevad jäälinnud ja kaldapääsukesed. Võite kohata jääkoskleid. Matka keskel või lõpus saame teid kostitada kosutava matkaeinega. Kui soovite ööbida Taevaskoja piirkonnas, siis leiame teile sobiva majutuse ja korraldame toitlustuse. Avastamist meil jagub. 

sup_matk_Taevaskojas

Aerulaud - mis see on?

Aerulaud ehk SUP on vahend aerusurfi harrastamiseks. SUP tuleneb ingliskeelsest nimetusest Stand Up Paddleboard. Aerulaual matkaja seisab (istub või põlvitab) ning kasutab edasi jõudmiseks mõla. 

Tasasel veel on aerulauasõitu lihtne õppida. Meie matkainstruktor näitab põhjalikult ette, kuidas aerulaual osavalt hakkama saada. Aerulauasõidule lisavad keerukust kärestikud, kivid ja teised väiksemad takistused jões. Aerulaual saab kogeda füüsilist pingutust, nautida loodust, võtta päikesevanni, teha tasakaalu ja joogaharjutusi. 

Aerulauaga saab sõita jõgedel, järvedel, rabajärvedel. 
 

Aerulauamatkad Ahja jõel

Ahja jõe ürgorg ja vapustavad liivakivipaljandid


Ahja jõe ürgorg on tuntud ainulaadsete looduse poolest. Siin kõrguvad muljetavaldavad liivakivipaljandid. Rohkem kui 20 km pikkusel Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal on enam kui 40 paljandit. Kõik nad on vaadeldavad jõge mööda kulgedes ja enamus matkaradasid mööda liikudes. Jõel on paar väiksemat kärestiku, mis veematkajatele adrenaliini annavad. 

Siin on mitmeid matkaradasid, mis looklevad ümbritsevates metsades, mäenõlvadel ja jõekallastel, pakkudes võimalust märgata loomi - kopraid, saarmaid. Siin pesitsevad mitmed linnuliigid. Matkaja võib kohata Eesti kõige kirevamat sulelist - jäälindu. 

Märksõnad matkajale: Kiidjärve veski, Saesaare pais, jäälind, kobras, Suur ja Väike Taevaskoda, Emaläte, Otteni veskisild. Märkimist väärib jõeäärne taimestik, mis kevadest sügiseni end erineval viisil ehib ja on kogu perioodi jooksul kui üks suur looduslik lilleseade. 
 

kanuumatkad-ahja-joel2

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Majutus Ahja jõe lähedal ja Taevaskojas

Ahja jõe kaldal Taevaskoja lähedal asuv Tiku Talu pakub:

 • saunaga puhkemaja Kelder (3-5 voodikohta) väiterrassiga kuni 20 inimesele
 • saunaga puhkemaja Ait (6-11 magamiskohta) puhketoa ja väliterrassiga -  kumbki kuni 20 inimesele
 • ripptelke, oma telgiga telkimisala ja puuonni
 • suitsusauna ja parvsauna. Lavale mahub vastavalt 10 ja 5 inimest
 • maamull (3-5 voodikohta), jõemulli Romantika (kahekohaline voodi) ja jõemulli Pere (3-5 voodikohta)
 • vabaõhusaali Tall kuni 40 inimesele

Matka saab alustada ja/või lõpetada kasvõi Tiku talu juures. Suvisel ajal saab Ahja jõgel matkata kanuu, aerulaua ning kanuuparvega. Mööda maad saab siin, Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal ja Taevaskoja piirkonnas matkata retkejuhi saatel e-fat ja fatbike rattaga ning jalgsi. Lumisel ajal ka tõukekelguga

 

Tikutalu_Ait

Taali puhkemaja Valakülas pakub hubast majutust, sauna- ning tünnielamusi. Voodikohti on 8, kuid lisaks on kolm diivanit ning madratsikohad, kui on soov tulla seltskonnaga kuni 15 inimest.

Taali metsamajas on ööbimiskohti kuni 4-le. Majake asub kauni Sanksaarõ järve kaldal 120-aastaste mändide vahel. Maja kõrval asub järvevaatega kadakasaun, kus pesemine käib nagu vanasti – kaussi segatud paraja veega end kopsikust kastes.

Saunamõnu on tõelisem, kui selja taga on seiklusrohke päev. Pane end kirja mõnele avalikule matkale või küsi privaatset matka suuremale seltskonnale. 

Taali_puhkemaja_tünn

Taevaskoja Puhkekeskus pakub:

 • majutust Seminarimajas hotelli tüüpi kahekohalistes tubades (24 kohta). Seminarimajas on saun ja kaminaruum kuni 17 inimesele ning saal, mis mahutab 70 inimest
 • hosteli tüüpi Laagrimaja
 • kahe magamistoaga Peremaja ja Väikest puhkemaja 6-12 inimesele
 • suurt varjualust õues, toitlustust, ja palju muud

Tule Taevaskotta ja matka fatbike ratta, kanuu, aerulaua või kanuuparvega. Lumisel ajal ka tõukekelguga. 

Broneeri matk oma seltskonnale, liitu avaliku matkaga või rendi vahendid oma seikluse elluviimiseks. 

Taevaskoja_Puhkekeskus

Kõige toredamad majutuskohad Ahja jõe lähedal  ja Taevaskoja piirkonnas on Tiku Puhkemajad, Taevaskoja puhkekeskus, Taali majadKõrgemäe puhketalu, Männi Talu Puhkemaja ja Salamaa kämping

Millised on teie ootused ööbimiskohale? Andke meile teada ja me aitame teil leida sobiva ööbimiskoha, sauna, toitlustuse, grillimisvõimaluse ja muu teile olulisega. 

Tikutalu

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.