/
/
/
Jalgsimatkaga koolireisid

Jalgsimatk Taevaskojas 0-12 klassile

Võite planeerida nii päevase seikluse kui ööbimisega klassiretke

 • Kohale saab tulla rongiga, liinibussiga või tellitud bussiga
 • Jalgsimatka hind 8 € laps 
 • Matkaeine 8 € sööja
 • Majutus alates 20 €
 • Õhtu- ja hommikusöök kokku alates 13 €
 • Saame seikluse korraldamisel igal etapil alates bussi tellimisest abiks olla  
taevaskoda

Taevaskoja - koht, kus taevas puudutab maad

Taevaskoja on tuntud oma liivakivipaljandite, käänulise ja kärestikulise Ahja jõe ning metsade poolest. Siin on erinevaid matkaradu, mis pakuvad kauneid vaateid maastikule ja võimalust näha kohalikku elusloodust. Matkata saab nii maastikul kui jõge mööda.

Taevaskojal on rikkalik ajalugu ja kultuuripärand. Siin on põliste eestlaste pühapaigad, vulisevad allikaveed, koopad ja ohverdamiskohad. Taevaskoja on populaarne piirkond lõõgastumiseks, loodusega ühenduse saamiseks ja vabaõhutegevuste nautimiseks. 

Taevaskoja piirkond on kui loodusime. Nimekamad vaatamisväärsused on Suur Taevaskoda, Väike Taevaskoda, vana Otteni kivisild, Emaläte. Üle 20 kilomeetri pikkusel Ahja jõe ürgoru lõigul on kokku enam kui 40 liivakivipaljandit.
 

Taevaskoja

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Majutus Taevaskojas Ahja jõe kaldal

Ahja jõe kaldal Taevaskoja lähedal asuv Tiku Talu pakub:

 • saunaga puhkemaja Kelder (3-5 voodikohta) väiterrassiga kuni 20 inimesele
 • saunaga puhkemaja Ait (6-11 magamiskohta) puhketoa ja väliterrassiga -  kumbki kuni 20 inimesele
 • ripptelke, oma telgiga telkimisala ja puuonni
 • suitsusauna ja parvsauna. Lavale mahub vastavalt 10 ja 5 inimest
 • maamull (3-5 voodikohta), jõemulli Romantika (kahekohaline voodi) ja jõemulli Pere (3-5 voodikohta)
 • vabaõhusaali Tall kuni 40 inimesele

Taevaskojas saab suvisel ajal Ahja jõgel matkata kanuu, aerulaua ning kanuuparvega

Maadmööda saab samas maastikukaitsealal ja Taevaskoja piirkonnas matkata retkejuhi saatel e-fat ja fatbike rattaga ning jalgsi. Lumisel ajal ka tõukekelguga

 

Tikutalu_Ait

Kõige toredamad majutuskohad Ahja jõe lähedal  ja Taevaskoja piirkonnas on Tiku Puhkemajad, Taevaskoja puhkekeskus, Kõrgemäe puhketalu, Männi talu puhkemaja ja Salamaa kämping. 

Millised on teie ootused ööbimiskohale? Andke meile teada ja me aitame teil leida sobiva ööbimiskoha, sauna, toitlustuse, grillimisvõimaluse ja muu teile olulisega. 

Tikutalu

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.