Rubina raba puutumata loodus

Siin ei ole inimese käsi looduse terviklikkusele vahele seganud. Siin ei ole laudrada, vaatetorni, ega muud, mis inimese kohalolule viitaks. On ainult meie matkaseltskond, ja vastavalt aastaajale jõhvikad, linnud, värvid või vaiksed lumeväljad. 

Matka kestvus
ca 2,5 h, olenevalt grupi soovist
Matka distants
5-8 km, olenevalt grupi soovist ja võimekusest
Hind
30 € täiskasvanule, 20 € lapsele
Hind sisaldab
matkajuhi teenust, räätsasid, käimiskeppi, käibemaksu, külmal ajal kuuma teed
Gruppidele
kuni 50 osalejat. Privaatmatk oma grupile alates 250 €
Lisateenused
matkaeine, majutus, toitlustus, saun...

Rubina raba ja lindude rohkus

Rubina raba iseloomustab ehk kõige paremini puutumatus inimtegevusest. Rabasse ei vii ühtegi ametlikku matkarada, rääkimata laudrajast. Parim viis Rubina raba avastamiseks on räätsadel. Siin kõrv ja silm puhkab. 

Lõuna-Eesti rabad on üsna laukavaesed, kuid see seaduspärasus ei kehti Rubina rabas. Siit leiab sadu imeilusaid rabalaukaid ja älveid. Sügis/kevadine aeg pakub rohket värvidemängu. Talvine raba pakub võimalust jäätunud laukaid hõlpsasti räätsadel ületada. 

Rubina soo on ümbruskonna linnurikkamaid paiku. Neid meelitavad ligi laugastikud ja raba põhjaservas paiknev Veisjärv. 

Räätsamatkad

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.