/
/
/
Männikjärve raba

Männikjärve raba Endla looduskaitsealal

Männikjärve raba asub Endla looduskaitsealal. Selle looduskaitseala põhiväärtusteks on märgade elupaikade mitmekesisus, Endla soostik ja allikad. 

Männikjärve raba on tuntud lauguaste poolest. Siin saab räätsamatkaja õõtsuda älvetel ja mütata laugaste vahel. Julgemad võivad käia laugastes ujumas. Siin on puutumata loodus, värvikirev ilu ja linnulaul.

Matka kestvus
ca 3 h, olenevalt grupi soovist
Matka distants
5-10 km, olenevalt grupi soovist ja võimekusest
Hind
30 € täiskasvanule, 20 € lapsele
Hind sisaldab
matkajuhi teenust, räätsasid, käimiskeppi, käibemaksu, külmal ajal kuuma teed
Gruppidele
kuni 50 osalejat. Privaatmatk oma grupile alates 250 €
Lisateenused
matkaeine, majutus, toitlustus, saun...

Männikjärve - laukaline ja kaunis

Endla looduskaitsealal on seitse rabalaama. Neid eraldavad üksteisest jõed, soostunud metsad ja Endla järv. Kaitseala idaosa rabad kuuluvad vanimate hulka Eestis. Suurimad on Linnusaare raba, Todiksaare raba ning piklik jõgede vahele surutud Kanamatsi raba. Siinsed rabad on kumerad nagu leivapätsid. Omapärane on pikkadeks peenardeks ühinenud mätaste ning älveste ja laugaste korrapärane paigutus ümber rabakeskme. Järsku rabarinnakut saab hästi vaadelda Kaasikjärve rabal vastu Endla järve ja Männikjärve raba lääneservas. Kõige ilusam rabalaam on kindlasti Männikjärve raba.

Männikjärve raba on tuntud lauguaste poolest, neid on siin nimelt rikkalikult. Saame Imetleda kauneid vaateid ja kuulata linnulaulu. Siin saab räätsamatkaja õõtsuda älvetel ja mütata laugaste vahel. Julgemad võivad käia ujumas. Marjahooajal saame maitsemeeli hellitada rabamarjasuutäitega.

Keset looduskaitseala Endla järve ääres eemal tsivilisatsioonist asub RMK Endla metsamaja. Hoonet on võimalik rentida. Majakeses saavad matkajad ööbida ja saunatada. Endla metsamaja ääres asub Juta kivi. Juta (Vanemuise kaunis tütar) kaitse all oli nii järv kui ka selle elanikud, suur hulk linde ja kalu. Sellel kivil istudes olla Juta oma armsamat taga igatsenud.

Männikjärve

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.