/
/
/
Luhasoo raba

Luhasoo raba ja rabasaare majake

Luhasoo on suhteliselt märg ja hingematvalt kaunis raba. Matkata saab seal igal aastaajal, kuid kevadel on kuivada jalgadega läbisaamiseks vaja kõrgema säärega kummikuid.

Matka kestvus
ca 2,5 h, olenevalt grupi soovist
Matka distants
5-10 km, olenevalt grupi soovist ja võimekusest
Hind
30 € täiskasvanule, 20 € lapsele
Hind sisaldab
matkajuhi teenust, räätsasid, käimiskeppi, käibemaksu, külmal ajal kuuma teed
Gruppidele
kuni 50 osalejat. Privaatmatk oma grupile alates 250 €
Lisateenused
matkaeine, majutus, toitlustus, saun...

Luhasoo raba märjad mättad

Luhasoo rabas on esindatud kõik soostumise etapid – madalsoo, siirdesoo ja kõrgsoo ehk raba. Samuti leiab Luhasoo rabast kõik rabakooslused – rabasaared, rabajärved, laukad, älved jne.

Erilisteks Luhasoo pärliteks on just rabajärved – Mustjärv, Tiksijärv ja Puksijärv. Sood hoiavad elurikkust. Neil on asendamatu roll looduse vee- ja aineringes.

'Luhasoo on Lõuna-Eesti suurim ja ainuke inimtegevusest peaaegu puutumatuna säilinud soo. Ühel rabasaarel asub metsaonn, kuhu on võimalik matkalistel ööbima jääda.

Räätsamatka saame lõpetada rabaservas asuval lõkkeplastil metsarestorani või kerge matkaeinega.

rääts

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.