/
/
/
Valgesoo raba

Valgesoo raba - lumivalge ja rabarahulik

Rabaäärtes kõrguvad laanekuklaste pesapaigad. Rabasse ulatuvad põtrade ja metskitsede poolt armastatud poolsaared. Kes siin rabarahu otsimas käib leiab oma teekonnal hoopis usina rabaelu.

Matka kestvus
ca 2,5 h, olenevalt grupi soovist
Matka distants
5-8 km, olenevalt grupi soovist ja võimekusest
Hind
25 € täiskasvanule, 20 € lapsele
Hind sisaldab
matkajuhi teenust, räätsasid, käimiskeppi, käibemaksu, külmal ajal kuuma teed
Gruppidele
kuni 50 osalejat. Privaatmatk oma grupile alates 200 €
Lisateenused
matkaeine, majutus, toitlustus, saun...

Valgesoo raba - lumine talverõõm

Valgesoo raba asub Põlvamaal, Ahja jõe lookes liivapinnases olevas lamedas orus. Ta on Lõuna-Eestile väga iseloomulik. Valgesoo raba on valdavalt puisraba. Siin esineb kaks lagedamat laigukest, kus kasvavad kanarbikulised. Raba on lamedapinnaline, siiski on aimatavad 8 väga madalat saart, mis on kaetud rabamännikuga. Siin saab põhjalikult tutvuda raba olemuse, mõistete ja salapäraga. Valgesoo väärtust tõstab asjaolu, et see on kuivendamistest täiesti mõjutamata. 

Soo servaaladel ulatuvad soosse poolsaared nagu Pussusaar ja Palanusaar. Need on põtrade ja metskitsede meelispaigad. 
Raba serva jäävad Eesti suurimate sipelgate, laanekuklaste pesakuhilad. Matkajuhiga seigeldes saate põhjalikumalt teada nende, kõige kõrgemalt arenenud putukate maailma kohta. 
 

Valgesoo_Põlvamaal

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.