/
/
/
Fatbike rattamatk Setomaal

Fatbike rattamatk Setomaal

Setomaa fatbike rattamatk viib meid lõputute liivaste männimetsade rüppe. Tutvume väikeste Setomaa külade ja taludega. Külastame Jumalamäge, Vana Jüri Seebipoodi ja teisi põnevaid paiku. Matk kulgeb rahulikus tempos. Teeme iga 15-20 minuti tagant hingetõmbe- ja jutupause. Suveperioodil saame matka keskel või lõpus teha ka ujumispausi. Rattaradu on meil Setomaal erineva pikkuse ja raskusastmega. Alates 15 kuni 45 km. Rattamatka saame alustada teie majutuskohast või mõne avaliku lõkkeplatsi juurest.

Matka kestvus
2-5 tundi, olenevalt teie soovist
Matka pikkus
10 km kuni 40 km, olenevalt teie soovist ja grupi võimekusest
Hind fatbike rattal
30 € osaleja
Hind elektrilisel fatbike rattal
55 € osaleja
Hind sisaldab
matkajuhi teenust, fatbike jalgratast (Silverback Scoop või Silverback S-Electro), rattakiivrit, käibemaksu
Gruppidele
kuni 40 osalejat. Privaatmatk oma grupile alates 250 €
Lisateenused
matkaeine, majutus, toitlustus, saun...

Mis on fatbike jalgratas?

Meil on teile pakkuda kaht erinevat mudelit kvaliteetseid fatbike jalgrattaid – nii elektrilisi, kui kondimootoril töötavaid. Fatbike ehk paksurattaline jalgratas on olemuselt maastikuratas. Omapäraks on, et sellega on võimalik sõita pea kõikjal ja igal aastaajal – lumel, jääl, poris, liival, matkaradadel jne. Laiad, 4,7 tollised rehvid, annavad fatbike jalgrattal igal teelõigul hea läbivuse, aitavad paremini hoida tasakaalu ja annavad sõitjale enesekindluse. Sõit on tehniliselt lihtsam ja lõbusam võrreldes tavalise maastikurattaga. Eelarvamus, et fatbike rattaga on füüsiliselt palju raskem sõita ei vasta tõele.

Elektrilise fatbike ratta ehk e-fatbike eeliseks on see, et sõit kulgeb veel lihtsamini. Pole vaja muretseda, et teel olles jaks raugeb – mootor aitab edasiliikumisel jõudsalt kaasa. Elektrilised fatbike rattad sobivad inimestele, kes oma füüsilises vormis ja rattasõiduoskuses veidi kahtlevad, aga ka neile, kellel on suur tehnikahuvi või kes lihtsalt tahavad ära proovida kõik uued ja huvitavad sõiduvahendid.

Fatbike rattamatkad

Matkad kulgevad rahulikus tempos. Iga 15-20 minuti järel toimuvad harivad puhkepausid – räägime loodusest/vaatamisväärsustest. Jaheda ilma korral pakume kuuma teed. Riietuse soovitus on lihtne -  vastavalt ilmastikule, sportlikult ja mugavalt. Külma ilma korral kätte soojad kindad. Võtke ühes ka veega joogi/spordipudel, mis mahub ratta pudelihoidjasse.

Fatbike matkad on jõukohased kõigile kellel on pikkust vähemalt 150 cm

Elektriline fatbike jalgratas

Setomaa - kultuuripärl ja lõputud männimetsad

Piirkonda tuntakse võru keeles Setomaa nime all. Ammuseid lugusid uskudes olla setode nimetus tulnud pilkenimena eesti keele erikasutusest, kuna siinses piirkonnas asesõna "se" asemel "settu" öeldi. 

Setomaa loodusolud on mitmekesised. Siia jääb Haanja kõrgustiku idajalam. Põhjaosas asub Palumaa. Ida- ja kirdeosas laiub Peipsi madalik. Setomaale jääb ka Piusa jõe ürgorg liivakivipaljanditega.

Setod hoiavad au sees oma kultuuri, keelt, elustiili ja rahvarõivaid. Tuntud on siinne regivärsiline rahvalaul, mille tänapäevased edasikandjad on Zetod, Curly Strings ja Trad.Attack!. Jalmar Vabarna eestvedamisel toimuvad siin, Treski küünis, mitmed muusikasündmused. 

Setodele on tähtsad usukombed. Igas külas on oma tsässon ja igas majapidamises oma ikooninurk. Sisehoovid on siin kaitstud võõra pilgu eest. Kodud on ümbritsetud hoonete, kõrgete aedade ja väravatega. 

IMG_2645_edited

Telli matkale lisaks matkatoitlustus

Meie matkamenüü valikus on lihtne ja toitev matkaeine, ning hõrgutav ja eksklusiivne metsarestoran.

Matkaeinet serveerime olenevalt teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi (seljanka, borš lihaga või lihata, hernesupp), hapukoort, leiba, morssi, magusat saiakest ja puuvilja.

Matkaeinet pakume gruppidele alates 10 inimestest hinnaga 8 € sööja (või miinimumhinnaga 80 €). 

Lihtne ja kosutav matkaeine. Puhkalooduses.ee

Metsarestoran ehk elamustoitlustus keset kaunist loodust

Metsarestoraniks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. Interjöör muutub aastaaegade vaheldudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. On elus lõke, puidust liuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Miks mitte pidada sünnipäeva looduses, koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda välja valitud kohta. Tavapäraselt pakume Metsarestorani RMK lõkkekohtadel, aga võite toitlustuse tellida ka mujale. 

Metsarestorani hind osaleja kohta on 60 €. Põlvamaal metsarestorani elamustoidu tellimiseks peab grupi suurus olema vähemalt 10 inimest, mujal Eestis vähemalt 15 inimest. Väljaspool Põlva maakonda lisandub transporditasu 150 €. Metsarestorani menüüvalik.

Metsarestoran. Matka toitlustus. Puhkalooduses OÜ

Majutus Setomaal

Setoma Turismitalo pakub sügis-talvisel perioodil majutust kolmes hubases majas - kokku ca 43 kohta.

  • Tiigi Nulk 7 kohta + ca 3 lisakohta
  • Võsa Nulk 15 kohta + ca 5 lisakohta
  • Talli Nulk 10 kohta + ca 3 lisakohta

Suvemajutusena lisandub soojemal ajal ca 30 kohta. Need on tagasihoidlikud ja ilma eriliste mugavusteta. Sobivad seltskondade majutamiseks suuremate ürituste korral või vähenõudlikele majutujatele eraldi broneerimiseks. 

  • Kuuri Nulk  6 kohta + 2 lisakohta
  • Talli Nulk 4 kohta +  2 lisakohta
  • Mõtsa Nulk 19 kohta (naridel)
  • Telkimine 
Setomaa_turismitalu3

Tahad pidada ettevõtte suvepäevi? 
Otsid sobivat seminariruumi? 
Tahad oma päeva aktiivselt sisustada ja leida õhtuks mõnusat saunamaja?
Soovid nautida hüva rooga?

Võta meiega ühendust, oskame sobivaid lahendusi pakkuda!

Setomaa_turismitalu4

Meie matkajuhid

Mikko Reponen
Mikko Reponen
Retkejuht, kindlakäeline oskuste arendaja, instruktor

Selge sõna ja kindla sihiga matkamees juba varajasest noorusest. Elukeskkonna hoidmine ja looduskoosluste säilimine on tema teemaks. 

mari_loorman_
Mari Loorman
Retkejuht, külastuskogemuse disainer

Julge ja ekstreemsusi otsiv. Temaga võib metsa minna ka võõras kohas ja pimedas. Peab lugu muistenditest, rahvatarkusest ja vabadusest. 

lasse_virolainen_
Lasse Virolainen
Retkejuht, looduse loomuse tundja ja naljameister

Muheda huumoriga loodusemees, kes liigub metsateedel nii tööl kui puhkehetkel. Võidab oma juttudega ka kõige rahutuma seltskonna tähelepanu.