Ahja jõgi on meie kodujõgi ja igaaastaseks traditsiooniks on saanud esimene veematk kindlasti just sellel armsaks saanud jõel. Esimese veematkaga käib kindlasti kaasas igaaastane okstest ja prügist jõe puhastamine, et kohe-kohe saabuvatel suvistel veematkajatel ja turistidel oleksid veematkamiseks tingimused turvalised ja silmailu pakkuvad.

Võime kuulutada Ahja jõe, lõigul Koorvere-Kiidjärve, ametlikult avatuks ja ootame esimesi julgeid kiirelt suurvee mõnusid nautima. Veetaseme kõver on jõudmas või õigemini on juba jõudnud oma tipu lähedale. Siiski ei ole suurvesi sel aastal kohe kindlasti nii võimas, kui mõni aasta tagasi.ahja veetase

Ahja jõgi üllatas taaskord

Jäälind, kes on paljude loodusfotograafide ja linnuvaatlejate unistus tabada ta enda mälupilti või purki, lendles meiega kaasa koguni 2 tundi. Olen täheldanud, et jäälinnud on kas väga edevad või ülimalt uudishimulikud veematkajate suhtes. See oli juba viies kanuumatk kui jäälind lendas meiega kaasa 6-7 kilomeetrit. Temale lähemale jõudes lendles ta edasi meid järgi ootama järgmisele oksale ja nii tervelt 2 tundi.

Ahja jõgiSelline vaatemäng lõi lõpuks tingimused ka aasta loodusfoto tiitli saamiseks. Nimelt ühe jõekäänu tagant avanes vaatepilt, kus jäälind oli lubanud meid juba üllatavalt ligidale, pea 10 meetri kaugusele ja taamal sillerdava päikese käes ilmusid nähtavale neli metskitse, kes jõevett limpsisid. Kahjuks oli meil kaasas ainult telefoni kaamera, mis ei kannataks välja kriitikat, et sellist hetke purki püüda. Siinkohal aga kutsumegi üles kõiki saama osa just sellistest hetkedest Ahja jõel ja nautima veematka võlusid 2015. a hooajal. Jõel näeme !

Vaata pilte 2015 veematka hooaja avamatkast