• talvised räätsamatkad
 • räätsamatkad eestis
 • räätsamatkad
 • räätsamatkad rubina rabas
 • räätsamatkad rabamatkad lõuna eestis
 • räätsamatkad
 • räätsamatkad rabamatkad
 • räätsamatkad rabamatkad
 • räätsamatkad hind
 • rabamatkad lõuna-eestis
 • jõulumatk meenikunno rabas
 • räätsamatkad valgesoo rabas
 • rabamatkad endla rabas
 • räätsamatkad
 • räätsamatkad
 • räätsamatkad meenikunno rabas
 • räätsamatkad rabas
 • Räätsamatkad
 • matka toitlustus
 • räätsamatkad Lõuna-Eestis
 • räätsamatkad lõuna eestis
 • räätsamatkad rabamatkad
 • lumeräätsad

Räätsamatkad Lõuna-Eesti rabadel

icon-tag Õpilane: 13€ (8-17a.)
icon-dashboard Raskusaste: “Kerge”
icon-dashboard Gruppidele: alates 6 kuni 30 osalejat. Väiksemad grupid, liituge plaaniliste matkadega

Hind sisaldab

icon-checkMatkajuhi giiditeenust
icon-checkRäätsasid
icon-checkKäimiskeppe
icon-checkKuuma teed
icon-checkAbi ürituse korraldamisel ja planeerimisel
icon-checkKäibemaksu

Mis on räätsamatk?räätsamatkad eestis

Räätsade ehk rajadega kulgemine rabas on eksootiline, keskkonnasõbralik ja muidugi praktiline. Räätsadega ei vaju läbi pehme ja märja rabapinnase, talvel hoiavad räätsad paksul lumekihil. Räätsamatkad koos retkejuhiga annavad uusi ja põnevaid teadmisi soode olemusest, tekkest, floorast ja faunast. Räätsamatkale saab tulla igal aastajal, olgu väljas paks lumi või kevadiselt märg. Sügis/kevadisel ajal soovitame tulla räätsamatkale päikesetõusu ajal. Hommikune räätsamatk rabas on nii mõnegi sõnatuks võtnud 🙂

Räätsamatk algab seltskonna kogenemisega raba serval, reeglina mõnel lõkkeplatsil või parklas. Seejärel matkajuhiga sõbrustamine, räätsad jalga ja matkale suundumine. Matka kestvus on soovitavalt 2-3 tundi, mis loob mõnusa enesetunde ja külvab Teid üle uute teadmistega. Räätsamatk on üles ehitatud nii, et see oleks võimalikult põnev ja mitmekesine. Seikluste ja põnevuste otsijatele soovitame räätsamatka päiksetõusu või õhtusel ajal, vajadusel varustame Teid pealampidega. Räätsamatka veelgi elamuslikumaks ja maistvamaks teeb metsarestoran või kerge matkaeine. Soovi korral aitame leida Teile ka  sobiva majutuse raba servas või piirkonnas, küsi julgelt infot.

Allpool saad tutvuda lähemalt rabadega, kus räätsamatkad toimuvad. Kui Te ei leidnud endale meelepärast valikut, siis kirjutage meile, kindlasti leiame lahenduse. Ka meile meeldivad väljakutsed 🙂

Kogu ürituse organiseerimise(matkakorraldus, toitlustus, majutus) võite jätta meie hoolde.

Räätsamatkad Meenikunno rabasräätsamatkad, Põlvamaal

icon-clock-o Kestvus: 2-2,5 tundi
icon-tag Hind: 20€ täiskasvanu ja 13€ õpilane (7-17a.)
icon-dashboard Grupi suurus: alates 8 kuni 50 osalejat. Üksikmatkajad ootame plaanilistele räätsamatkadele
icon-home Ümbruskonna majutusasutused: Kiisa Jahi- ja MatkamajaRMK Meenikunno Päikseloojangumaja (raba serval), RMK Ilumetsa Metsamaja , RMK Praali Metsamaja (5km), 
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit ! Võrust 34 km, Tartust 74 km, Tallinnast 256 km

Kliki ja loe rohkem Meenikunno raba kohta

Raba ilmestavad arvukad rabasaared: suuremad neist Pikksaar ja Pähklisaar. Samuti leidub siin ilusaid laukajärvi. Loomastik ja linnustik on Meenikunno rabas rikkalik – hea õnne korral võib kohata metsiseid, rebaseid, hunte, põtrasid või siis vähemalt nende tegutsemisjälgi. Meenikunno rabas on esindataud peaaegu kõik rabale iseloomulikud kooslused ja nähtused. Räätsamatkal tutvume põhjalikumalt rabade ja soode linnustiku, loomastiku ja taimestikuga, räägime raba olemusest ja salapärast. Rabamatka võib lõpetada rabaservas asuval lõkkeplatsil meeldiva matkaeine ja muljetamisega.

 


Räätsamatkad Valgesoo rabas, Põlvamaal

räätsamatkad

icon-clock-o Kestvus: 2-2,5 tundi
icon-tag Hind: 20€ täiskasvanu ja 13€ õpilane (7-17a.)
icon-dashboard Grupi suurus: alates 6 kuni 50 osalejat. Üksikmatkajad ja väikesed grupid, liituge plaaniliste räätsamatkadega
icon-home Ümbruskonna majutusasutused: Lokko Talu (11km), Taevaskoja Puhkekeskus (9km), RMK Otteni metsamaja (12km)
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit ! Tartust 40 km, Tallinnast 232 km

Kliki ja loe rohkem Valgesoo raba kohta

Valgesoo raba asub Põlvamaal, Ahja jõe lookes liivapinnases olevas lamedas orus. Valgesoo raba on valdavalt puisraba, siin esineb kaks lagedamat laigukest, kus kasvavad kanarbikulised. Räätsamatkal tutvume põhjalikumalt rabas kasvavate taimedega. Raba on lamedapinnaline, siiski on aimatavad 8 väga madalat saart, mis kaetud rabamännikuga. Tutvume põhjalikumalt raba olemuse, mõistete ja salapäraga. Valgesoo väärtust tõstab asjaolu, et see on kuivendusest täiesti mõjutamata. Raba serva jäävad Eesti  suurimate sipelgate, laanekuklaste pesakuhilad, kus tutvume põhjalikumalt nende, kõige kõrgemalt arenenud putukate,  maailmaga.Rabamatka võib lõpetada rabaservas asuvas Valgesoo lõkkeplatsil meeldiva matkaeine ja muljetamisega.


Räätsamatkad Endla looduskaitsealal Männikjärve rabas, Jõgevamaal

rabamatkad endla rabas

icon-clock-o Kestvus: 2,5-3 tundi
icon-tag Hind: 20€ täiskasvanu ja 15€ õpilane (7-17a.)
icon-dashboard Grupi suurus: alates 8 kuni 50 osalejat. Üksikmatkajad ootame plaanilistele räätsamatkadele
icon-home Ümbruskonna majutusasutused: Kase Turismitalu, RMK Endla metsamaja (Raba ääres/max 9 in)
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit ! Jõgeva 20 km, Paide 63 km, Tartu 60 km, Tallinn 140 km

Kliki ja loe rohkem Endla looduskaitseala kohta

Endla looduskaitsealal on seitse rabalaama, mida üksteisest eraldavad jõed, soostunud metsad ja Endla järv. Kaitseala idaosa rabad kuuluvad vanimate hulka Eestis. Suurimad on Linnusaare raba (1200 ha), Toodiksaare raba (1100 ha) ning piklik, jõgede vahele surutud Kanamatsi raba (690 ha).  Siinsed rabad on kumerad nagu leivapätsid. Järsku rabarinnakut saab hästi vaadelda Kaasikjärve rabal vastu Endla järve ja Männikjärve raba lääneservas. Iseloomulik on pikkadeks peenardeks ühinenud mätaste ning älveste ja laugaste korrapärane paigutus ümber rabakeskme.

Kõige ilusam rabalaam on kindlasti Männikjärve raba, kus peamiselt leiavad aset ka meie räätsamatkad.. Eekõige on Männikjärve raba tuntud oma lauguaste poolest, neid on seal nimelt rikkalikult.  Matka alustame Endla Looduskeskuse ees, Tooma lõkkekohast. Kulgeme mööda kuivendatud madalsoometsasid Männikjärve järve kaldale. Imetleme kauneid vaateid ja kuulame linnulaulu. Paneme jalga räätsad ja suundume laugaste rohkesse Männikjärve rabasse.. Õõtsume älvetel ja müttame laugaste vahel. Täiusliku elamuse saamiseks soovitame ööbimist ja saunatamist keset looduskaisteala, RMK Endla metsamajas. Vajadusel saame lõpetada räätsamatka just seal. Kindlasti tasub proovimist ka metsarestoran, mis lisab loodusretkele mõnusa maitse. Metsarestorani või matkaeinet saame pakkuda matka lõpp-punktis, Tooma lõkkekohas.

 


Räätsamatkad Rubina rabas, Valgamaal

räätsamatkad

icon-clock-o Kestvus: 2,5-3 tundi
icon-tag Hind: 20€ täiskasvanu ja 15€ õpilane (7-17a.)
icon-dashboard Grupi suurus: alates 8 kuni 50 osalejat. Üksikmatkajad ootame plaanilistele räätsamatkadele
icon-home Ümbruskonna majutusasutused: Torupilli talu, Kopra talu, Marja taluRMK Soontaga metsamaja
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit ! Valgast 38 km, Viljandist 46 km, Elvast 50 km, Tarust 77 km

Kliki ja loe rohkem Rubina raba kohta

Rubina raba iseloomustab ehk kõige paremini puutumatus inimtegevusest. Rabasse ei vii ühtegi ametlikku matkarada, rääkimata laudrajast. Seega parim viis Rubina raba avastamiseks on just räätsadel. Lõuna-Eesti rabad on üsna laugastiku vaesed, kuid see seaduspärasus ei kehti kindlasti Rubina raba puhul. Siit leiab sadu imeilusaid rabalaukaid ja älveid.  Räätsamatkasid on võimalik läbi viia Rubina rabas aastaringselt – sügis/kevadine aeg pakub rohkem värvidemängu ja talvine raba hõlpsustab matkaliste teekonda jäätunud laugaste ületamisega. Garanteerime, et Rubina raba räätsamatkal matkalise kõrv ja silm puhkab. 

Rabaserval saame pakkuda ka peale matka maitsvat matkainet. 


Räätsamatkad Meelva rabas koos tõukekelgumatkaga rabajärvel

icon-clock-o Kestvus: 2-2,5 tundi
icon-tag Hind: 30€ täiskasvanu ja 20€ õpilane (7-17a.)
icon-dashboard Grupi suurus: alates 4 kuni 20 osalejat. Üksimatkajad ja väikesed grupid, liituge plaaniliste räätsamatkadega
icon-home Ümbruskonna majutusasutused:Haudamäe Puhkemaja (raba ääres/max 15 in), RMK Meelva metsamaja (raba ääres/max 6in)
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit ! Tartust 60 km, Tallinnast 252 km

Kliki ja loe rohkem Meelva raba kohta

Räätsamatkal teeme tutvust Meelva rabajärvega, laugaste ja älvetega. Meelva raba on üks suurimaid Põlvamaa rabasid, kus on võimalik kaotada ka silmside mineraalmaaga. Talvisele räätsamatkale võime lisada veel tõukekelkudega Meelva järve ületuse, suundudes seejärel räätsadega edasi rabamatkale. Rabajärvedel ja rabas võime kohata erinevate metsloomade tegutsemisjälgi. Meelva maastikukaitseala 3887 hektarist on madalsood 1205 ha, siirdesood 25 ja rabalasundit 2657 ha. Rabamatka võib lõpetada rabaservas asuval lõkkeplastil metsarestorani või kerge matkaeinega.


Liitu plaanilise räätsamatkaga

Plaanilised matkad väljuvad kindlatel kuupäevadel ja kellaaegadel. Leia allpool olevast plaaniliste matkade kalendrist endale sobilik matk, täida registreerimisvorm või helista +372 55 682 737 ja kohtume matkal !


 

Rendi ja tee ise

icon-tag Räätsade rendi hind: 8€ päev, nädalavahetus 10€, nädal 15€

Korralda ise räätsamatk sõpradele just Teile sobivas kohas ! Räätsad asuvad Põlvamaal, Taevaskoja külas.
Info ja tellimine: info@puhkalooduses.ee või helista matkajuht Mikkole 55 682 737

Räätsamatkad kaardil

Kirjutage meile oma soovist või helistage +372 55 682 737

Saada

 

 

 


 

Telli räätsamatkale lisaks matkaeine või metsarestoran

Lihtne ja kosutav matkaeine

matka toitlustus

Matkaeinet serveerime olenevalt Teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi Teie valikul (frikadelli-, herne-, värskekapsa-, borš või rassolnik), hapukoor, leib, morss, magus saiake ja puuvili.

Matkaeine serveeritakse gruppidele alates 10 inimestest ja maksumus on 6€/in

Elamustoitlustus ehk metsarestoran keset kaunist loodust

toitlustus matkal

 

Elamustoitlustuseks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses.

Interjöör vaheldub aastaaegade muutudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. Pole plastnõusid, kiletelke, ega aiatoole. On elus lõke, puuliuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Klient saab menüüst enne üritusele tulekut meelepärased toidud välja valida. Miks mitte pidada sünnipäeva looduses koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda väljavalitud kohta.

Elamustoitlustust serveeritakse gruppidele alates 15 inimesest. Kliki ja tutvu metsarestorani menüüga