Räätsamatk Meenikunno rabas ja majutus RMK Ilumetsa metsamajas – Puhka Looduses
  • RMK Ilumetsa metsamaja
  • RMK Ilumetsa metsamaja saal
  • RMk Ilumetsa metsamaja pesemis- ja saunaruum
  • meenikunno raba ilumetsa
  • räätsamatkad valgemetsa

Räätsamatk Meenikunno rabas ja majutus RMK Ilumetsa metsamajas

icon-tag Iga lisanduv inimene: 13€
icon-dashboard Miinimum grupp 8. Kui Teid on vähem, küsige eraldi hinnapakkumist.

icon-dashboard Ööbimiskohti majas: 8

Hind ühele sisaldab

icon-checkRMK Ilumetsa metsamaja renti üheks ööpäevaks
icon-checkRäätsamatka varustust
icon-checkMatkajuhi teenust
Lisatasu eest võimalik tellida elamustoitlustus või matkaeine.

Räätsamatka info

Räätsamatk on hea võimalus tutvuda lähemalt raba elustiku ja taimestikuga. Raba oskab üllatada igal aastajal ja rabamatkale on võimalik tulla samuti olenemata ilmast. Sügisel punetab raba jõhvikatest, talvel võib näha palju loomajälgi ja uisutada kinnikülmunud rabajärvedel. Kevadel muutub raba valgeks, kui õitsele on puhkenud rabataimed ja suvel üllatab raba oma liigirikkuse ja iluga. Räätsamatkale kohaselt pannakse jalga räätsad millega on rabas liikumine mõnus, pehme, kuiv ja keskkonnasõbralik. Räätsamatkad on sobilikud ka lastele alates 7.-8. eluaastast. Räätsamatk kestab 2-3 tundi või soovi korral ka pikemalt.

Meenikunno raba ilmestavad arvukad rabasaared: suuremad neist on Pikksaar ja Pähklisaar. Samuti leidub siin ilusaid laukajärvi. Loomastik ja linnustik on Meenikunno rabas rikkalik – hea õnne korral võib kohata metsiseid, rebaseid, hunte, põtrasid või siis vähemalt nende tegutsemise jälgi. Meenikunno rabas on esindataud peaaegu kõik rabale iseloomulikud kooslused ja nähtused. Räätsamatkal tutvume põhjalikumalt rabade ja soode linnustiku, loomastiku ja taimestikuga, räägime raba olemusest ja salapärast.

Räätsamatka võib lõpetada raba servas meeldiva elamustoitlustusega või matkaeinega.

Piirkonnas võimalik korraldada ka tõukerattamatka ja kanuumatka Võhandu jõel.

Majutuse info

Ilumetsa metsamaja asub Põlvamaal Veriora vallas Nohipalo külas. Meenikunno rabast ainult 2,5 km kaugusel. Tartust 70 km, Võrust 32 km, Tallinnast 257 km.

Majas on kolm tuba kokku 6 voodiga, magamisvarustus peab külastajal endal kaasas olema (magamisalus ja magamiskott). Miinimumvajadustele sisustatud kööginurk elektripliidiga. Majas on saun ja WC. Õues lõkkekoht ja laud-pingid, kuivkäimla.

Õhtuks on võimalik tellida metsamaja juurde elamustoitlustus.

Tutvu meie räätsamatka näidis päevakavaga allpool või küsi personaalset pakkumist. info@puhkalooduses.ee +372 55 682 737

1. päev
Räätsamatka päevakava – Kogunemine matka alguspunkti Meenikunno raba servas. Jagame kätte varustuse ja anname näpunäiteid kuidas räätsadega rabas mõnusalt astuda. Suundume koos matkajuhiga räätsamatkale, kus kuuleme põnevaid lugusid raba elust, olust ja salapärast.  Matka lõpetame punktis, kus ka alustasime. Matka lõpus on soovikorral võimalik nautida metsarestorani lõkke ääres või pidada piknikku. Edasi suundume RMK Ilumetsa metsamajja (2,4km), kus õhtu sisustamise jätame juba Teie hoolde.
2. päev
Asjade pakkimine ja lahkumine. Soovitame minna hommikusele jalgsimatkale Ilumetsa meteoriidikaatrite matkarajale.