Aerulauamatkad Ahja jõel, Taevaskojas – Puhka Looduses
 • SUP aerulaua matkad
 • SUP matkad
 • sup aeurlaua matkad taevaskojas
 • SUP matkad

Aerulauamatkad Ahja jõel, Taevaskojas

icon-tag Laps: 20€ (vanuses kuni 17a.)
icon-dashboard Gruppidele: alates 6 kuni 15 osalejat. Väiksematele seltskondi või üksikmatkajaid kutsume liituma plaaniliste matkadega plaaniliste kanuumatkadega

Hind sisaldab

icon-checkVarustust (SUP laud, aer, päästevest)
icon-checkPõhjalikku õpet ja instruktaaži
icon-checkTeie transpordi ja varustuse ümbervedu matka lõpp-punkti
icon-checkKaldajulgestust ja saateautot kogu matka vältel
icon-checkKäibemaksu

1. Vali endale meelepärane aerulauamatka marsruut

 

 

1.Aerulauamatk Ahja jõel, lõigul Kiidjärve-Taevaskoja-Otteni

SUP aerulaua matkad

icon-clock-o Kestvus: 2,5-3 tundi
icon-tag Hind: 25€ täiskasvanu ja 20€ laps
icon-dashboard Raskusaste: “Kerge kuni mõõdukas”
icon-road Matka pikkus: 10 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 35 km, Võrust 35 km, Tallinnast 225 km. Kogunemine Kiidjärve Loodusekeskuse parklas. Matkale võimalik tulla ka rongiga “Kiidjärve” peatusesse.

Marsruudi kirjeldus: Esimesed 6 kilomeetrit kulgevad mööda Saesaare(Taevaskoja) paisjärve, mis sobib ideaalselt SUP lauasõidu harjutamiseks ja sõiduvõtete õppimiseks. Paisjärve kallastele jäävad ligikaudu 15 liivakivipaljandit. Tegemist on Eestimaa ühe kaunima tehisjärvega. Jõudes matkaga paisjärve lõppu, tuleb SUP laud üle paisu valli vedada (ca 30m) ja uuesti veeskada. Nüüd on jõgi juba kitsas ja kiirevoolulisem, siin saate oma SUPi oskused proovile panna. Ees ootavad Ahja jõe kõige tuntumad paigad – Suur- ja Väike Taevaskoda, Neitsikoobas, Emaläte. SUP matk lõpeb “Viimne Reliikvia” filmist tunutud  silla juures (Otteni vesiveski sild).

Matka päevakava: Kogunemine matka alguspunktis. Seejärel aitame Teie autod viia matka lõpp-punkti, Aerulaua instruktaaž ja õpe, suundume matkale. Matk toimub iseseisvalt, ilma matkajuhita. 

2.Aerulauamatk Ahja jõel, lõigul Kiidjärve-Taevaskoja

icon-clock-o Kestvus: ca 2 tundi
icon-dashboard Raskusaste: “Kerge”
icon-tag Hind: 20€ osaleja
icon-road Matka pikkus: 6 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 35 km, Võrust 35 km, Tallinnast 225 km. Kogunemine Kiidjärve Looduskeskuse parklas. Matkale võimalik tulla ka Tartu suunalt rongiga “Kiidjärve” peatusesse ja tagasi Tartu suunas saab “Taevaskoja” peatusest.

Matka ja marsruudi kirjeldus: Lihtsamaid ja parimaid viise tutvuda esmakordselt SUP lauaga.  Matk kulgeb Ahja jõe ülespaisutatud lõigul – Taevaskoja paisjärvel. Siin ei ole jõevoolu ega ootamatuid takistusi – rahulik kulgemine, ilusad vaated, liivakivipaljandid ja puutumata Ahja jõe ürgoru loodus. Võimalik käia vahepeal ujumas või pidada pikniku.

Matka päevakava: Kogunemine matka alguspunktis. Seejärel aitame Teie autod viia matka lõpp-punkti, Aerulaua instruktaaž ja õpe, suundume matkale. Matk toimub iseseisvalt, ilma matkajuhita. 

3.Aerulauamatk Ahja jõel, lõigul Koorvere-Kiidjärvesup aeurlaua matkad taevaskojas

icon-clock-o Kestvus: 3 tundi
icon-dashboard Raskusaste: “Mõõdukas”
icon-tag Hind: 25€ täiskasvanu ja 20€ laps
icon-road Matka pikkus: 11 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 35 km, Võrust 35 km, Tallinnast 225 km. Kogunemine Koorvere bussipeatuses. Matkale võimalik tulla ka rongiga “Kiidjärve” peatusesse ja liinibussiga “Koorvere” peatusesse.

Matka ja marsruudi kirjeldus: Kindlasti üks populaarseimaid veematka lõike Eestis! Lõigule jääb 15 lummavat liivakivipaljandit, millest kõrgeim Alliku kalju paljandub kuni 16 meetri ulatuses. Väga suur tõenäosus on kohata siin Eestimaa ühte värvikirevamat sulelist – jäälindu! Mõnusaid elamusi pakuvad väikesed veevulinad ja kärestikud. Arhitektuurilised vaatamisväärsused on Koorvere ja Kiidjärve vesiveski. Viimane nimelt on Skandinaavia üks suurimaid vesiveskeid. Kindlasti oskame Teile soovitada mõnusaid pikniku/telkimiskohti või majutust/sauna jõe kallastel.

Matka päevakava: Kogunemine matka alguspunktis. Seejärel aitame Teie autod viia matka lõpp-punkti, Aerulaua instruktaaž ja õpe, suundume matkale. Matk toimub iseseisvalt, ilma matkajuhita. 

Kui Te ei leidnud endale meelepärast SUP matka Ahja  jõel, siis küsi personaalset pakkumist.

Plaanilised SUP matkad

Plaanilised matkad väljuvad kindlatel kuupäevadel ja kellaaegadel. Plaanilistele matkadele on oodatud üksikmatkaja või väiksemad grupid. Leia plaaniliste matkade kalendrist endale sobilik matk, täida registreerimisvorm või helista +372 55 682 737 ja kohtume jõel !

 

KLIKI JA LOE KUIDAS RIIETUDA JA MIDA SUP MATKALE KAASA VÕTTA

 • Selga pange olenevalt ilmast vett väheimavad sportlikud riided.  Soojal suveilmal ujumisriided.
 • Võtke autosse ühes ka varuriided. Juhul kui peaksite vette kukkuma ja ilm on jaheda võitu, saate pärast kuivad riided selga panna.
 • SUP laual ollakse paljajalu. Soovi korral võib jalga panna tagant kinnised sandaalid või ujumissussid
 • Soojal suveilmal soovitame võtta ühes midagi juua, näiteks mineraalvesi
 • Midagi näksimist – müslibatoon, puuvili vms.
 • Kui soovite SUP matkale kaasa võtta elektroonikat, näiteks telefon siis hoolitsege, et see oleks veekindlas kotis ja Teie külge kinnitatud. Autovõtmed ja muu elektroonika on võimalik jätta matka ajaks hoiule meie kätte.
 • SUP matkale ära võta ühes alkoholi ja muid uimastavaid aineid ! Alkohol pärsib tasakaalutunnetust, kaotab riskitaju, ahendab veresooni ja kiirendab oluliselt alajahtumist.


2.Telli SUP matkale lisaks matkaeine või metsarestoran

toitlustus matkal

Telli SUP matkale lihtne ja kosutav matkaeine

Matkaeinet serveerime olenevalt Teie soovist einestamiseks sobivas paigas, kas matka alguses, keskel või lõpus. Matkaeine sisaldab suppi Teie valikul (frikadelli-, herne-, borš või seljanka), hapukoor, leib, morss, magus saiake ja puuvili.

Matkaeinet serveerime gruppidele alates 10 inimestest ja maksumus on 6€/in,

Elamustoitlustus ehk metsarestoran keset kaunist loodust

matka toitlustusElamustoitlustuseks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses.

Interjöör vaheldub aastaaegade muutudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. Pole plastnõusid, kiletelke, ega aiatoole. On elus lõke, puuliuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.

Klient saab menüüst enne üritusele tulekut meelepärased toidud välja valida. Miks mitte pidada sünnipäeva looduses koos sõpradega lõkke ääres istudes, head toitu nautides ning mõnusalt vesteldes. Elamustoitlustust on võimalik tellida vastavalt soovile matka keskele, lõpp-punkti või enda väljavalitud kohta.

Elamustoitlustust serveeritakse gruppidele alates 15 inimesest ja maksumus on al 30€/in.

Kliki ja tutvu metsarestorani menüüga


 

3. Aitame leida telkimisplatsi või majutuse

RMK Lõkke-ja telkimisplatsid  – RMK Otteni- ja Sõnajala lõkkekohad asuvad Ahja jõe kaldal

Võhandu jõe telkimiskohad

Lokko Talu – Ahja jõest 5 km kaugusel. 18 voodikohta, köök, toitlustus, soome saun, veesilm.

lokko talu

Tiku Talu – Ahja jõe kaldal, SUP matk võimalik lõpetada puhkemaja ees. Voodikohti 10+4, köök, wc, soome-, tünni- ja suitsusaun, väliterass. Lisaks ripptelgid 16le

Tiku talu

 

RMK Otteni Metsamaja – majutuskohti 8le, soome saun, varjualune, Ahja jõe kaldal, Kiidjärve-Taevaskoja-Otteni SUP matk võimalik lõpetada metsamaja ees.

koolireisid majutus

Taevaskoja Puhkekeskus – Ahja jõest 1 km. Voodikohti kuni 70le, soome- ja tünnisaun, palliplatsid, seminari- ja peosaal, toitlustus. Taevaskoja matkarajad 400 m kaugusel

Taevaskoja Puhkekeskus

Valgemetsa Puhkemaja – 10 voodikohta, saun, palliplatsid, toitlustus, Ahja jõe kaldalValgemetsa Puhkemaja

 

 

Kirjutage meile oma soovist või helistage +372 55 682 737

Saada