fbpx
tõukekelgumatkad

Mis on tõukekelgumatk?

Tõukekelk ehk rahvakeeli soome kelk on pikkade jalastega ees lükatav kelk. Vanakooli mudelil on istekoht ühele inimesele. Sõitja peab seisma tõukekelgu ühel jalasel ja panema kelgu teise jala tõugetega lumel või jääl liikuma. Kelgu juhtimiseks peab kinni hoidma käepidemest. Tõukekelgumatk on jõukohane alates 9-ndast eluaastast. Väiksemad lapsed saavad matkaga liituda istudes tõukekelgu eesmisel istmel.
Matk kulgeb rahulikus tempos. Läbime 6-10 km. Ajaliselt võtab see reeglina 2-3 tundi.

Tõukekelgumatka hind alates 20 € täiskasvanu ja 15 € laps (9-17 a. ka.). Koolieelikutele tõukekelgu esimesel istmel tasuta.
Õhtuse ja öise lampidesäras tõukekelgumatka hind alates 25 € osaleja.

Hind sisaldab tõukekelku, matkajuhi teenust, kuuma teed ja olenevalt matka spetsiifikast jäätaldasid, jäänaaskleid ja pealampe või valgustatud kelke.

Korraldame tõukekelgumatku Eesti jäätunud järvedel ja matkaradadel gruppidele 6 kuni 50 osalejale. Väiksemaid seltskondi või üksikmatkajaid ootame meie plaanilistele tõukekelgumatkadele

Matka juhib retkejuht, kes jagab matka alguses näpunäiteid ja soovitusi kuidas tõukekelguga professionaalselt sõita. Matka kestel räägib retkejuht huvitavaid lugusid loodusest ja matkamisest. Matkajad saavad uurida taime- ja loomariiki ning tunda rõõmu heast seltskonnast. 

Broneeri või küsi pakkumist: info@puhkalooduses.ee või tel: 5340 2462

Vali sobiv tõukekelgumatk ja tule matkale!


Vaata ka matkakalendrisse!

Söök ja majutus

Pakume matkaeinet või elamustoitlustust kas matka alguses, keskel või lõpus. Leiame teile soovi korral sobiva majutuse. Teame parimaid majutuskohti matkaradade läheduses.

tõukekelgumatkade toitlustus
Metsarestoran

Pilte tõukekelgumatkadest

Tõukekelgumatkade videod

Kirjutage meile oma soovist või helistage +372 5340 2462

Saada