Mis on fatbike ja kellele see sobib?

fatbike jalgrattamatkad eestis

Fatbike ehk paksurattaline jalgratas on väga hea läbivusega maastikuratas, millega on võimalik sõita pea kõikjal ja igal aastaajal – lumel, jääl, poris, liival, matkaradadel jne. Laiad, 4,7 tollised rehvid, annavad fabike`le hea läbivuse, ning teevad sõidu tehniliselt lihtsamaks ja lõbusamaks võrreldes tavalise maastikurattaga. Fatbike matkasid saame pakkuda alates 5 kuni 19 liikmelistele gruppidele. Väiksemaid seltskondi ootame meie plaanilistele väljumistele.

Matkad kulgevad rahulikus tempos, iga 15-20 minuti järel toimuvad harivad puhkepausid – räägime loodusest/vaatamisväärstustest, naudime seltskonda ja jaheda ilma korral pakume kuuma teed.

Fatbike matkad sobivad kõigile kellel on pikkust vähemalt 150 cm ja kes oskavad kaherattalise peal tasakaalu hoida. Matka marsruudid koostame vastavalt Teie grupi võimekusele. Näiteks, kui on elujõus mehed/naised/lapsed siis saame teha matka natuke tehnilisema ja raskema. Kui aga seltskonnas on soliidses eas härrasid/prouasid, koostame matka kergemaid radu pidi. Ja vajadusel saame muuta marsruuti kergemaks või raskemaks isegi matka vältel. 

Kogu ürituse korralduse – majutuse, toitlustuse ja matkakorralduse võite usaldada meie kätte. Teeme Teile personaalse pakkumise, lähtudes Teie soovidest.

Kaua fatbike rattamatk kestab ja palju maksab?

fatbike rattamatkad

Hea enesetunde ja piisava koormuse annab 2-4 tunnine retk.

Fatbike matkade hind Lõuna-Eestis on al. 25€ osaleja. Mujal Eestis hind alates 30€ inimene

Hinnas sisaldub: matkakorraldus, matkajuhi teenus, fatbike jalgratas Silverback “Scoop Fatty”, rattakiiver ja käibemaks.

Kus fatbike matkad toimuvad?

Meie kodurajad on Lõuna-Eestis, kuid soovi korral korraldame ka Teile sobivas kohas üle Eestis

Matka lõpliku marsruudi koostame vastavalt teie soovidele – lühema või pikema, kergema või tehnilisema. Kui soovite rohkem infot radade kohta või ei tea millist valida, küsige julgelt nõu, aitame meeleldi.

Rendi ja tee ise ehk self-guided fatbikematkad 

Fatbike rattaid rendime Taevaskojas välja ka ilma matkajuhi teenuseta. Matkajuhiks saad olla sina ise! Võta ühes täislaetud mobiiltelefon ja meie anname sulle ratta mobiilihoidja ja vastava navigeerimisäpi kus on peale märgitud põnevamad fatbike rattarajad. Taevaskojas on meil valikus radasid erineva pikkuse ja raskusastmega. Kõik rajad on ringmarsruudid ehk algus- ja lõpp-punkt on samas kohas.

Taevaskojas on fatbike rattaid võimalik rentida 24/7, lihtsalt helista ette tel 55682737 või broneeri aeg info@puhkalooduses.ee

Rendi hind: 15€/päev Hinnas: kvaliteetne fatbike jalgratas, rattakiiver, ratta mobiilihoidja ja navigeerimisäpp koos rajakaartidega. Rattaid on meil kokku kuni 20le.

 


 

Valik fatbike rattamatkasid

 

Plaanilised fatbike rattamatkad

Plaanilised matkad väljuvad kindlatel kuupäevadel ja kellaaegadel. Matkale on võimalik tulla üksi või väiksema grupiga. Leia allpool olevast plaaniliste matkade kalendrist endale sobilik matk, täida registreerimisvorm või helista +372 55 682 737 ja kohtume matkal !

Oct
31
Sat
2020
Kanuumatk Ahja jõel lõigul Koorvere-Kiidjärve / 3h / 11 km
Oct 31 @ 11:00

Kanuumatk Ahja jõel, lõigul Koorvere-Kiidjärve

kanuumatk ja majutus

icon-clock-o Kestvus: 3-3,5 tundi
icon-tag Hind: 20€ täiskasvanu ja 15€ laps(8-17a.) Koolieelik tasuta.
icon-tag Hind sisaldab: matkavarustust(2 või 3-kohaline kanuu, päästevest, mõla), autode ümbervedu matka lõpp-punkti, põhjaliku instuktaazi ja kaldajulgestust.
icon-dashboard Gruppidele: Alates 2 kuni 20 osalejat
icon-dashboard Raskusaste: “Kerge”
icon-road Matka pikkus: 11 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 35 km, Võrust 35 km, Tallinnast 225 km.

 

Matka ja marsruudi kirjeldus: Plaanilisetele veematkadele on oodatud väiksemad seltskonnad, alates kahest kuni kümne osalejani. Vee peal liigub iga grupp või kanuu endale meelepärases tempos, võimalik on kulgeda ka täiesti privaatselt. Matkajuht vee peal Teiega kaasa ei liigu, kuid kohtate teda keerukamates kohtades Teid abistamas. Ühiselt toimub ainult autode ümbervedu ja instruktaaz, kus tehakse selgeks kanuu sõiduvõtted ja tutvustatakse jõge. Tegemist on kindlasti ühe populaarsema ja ilusama kanuumatka jõega Eestis! Lõigule jääb 15 lummavat liivakivipaljandit millest kõrgeim Alliku kalju paljandub kuni 16 meetri ulatuses. Väga suur tõenäosus on kohata siin Eestimaa ühte värvikirevamat sulelist – jäälindu. Mõnusat elamust pakuvad kõigile jõukohased väikesed kärestikud, kus meie retkejuhid juhatavad Teid turvaliselt läbi. Arhitektuurilised vaatamisväärsused on Koorvere ja Kiidjärve vesiveski. Viimane nimelt on Skandinaavia üks suurimaid vesiveskeid.

 

Täida päringuvorm ja kohtumiseni matkal !

Nimi*

Email*

Telefon*

Märgi osalejate arv:

Täiskasvanuid

Lapsi (vanuses 7-17a.)

Eelkooliealisi (0-6a.)

Vali sõiduvahend:

Vali makseviis:

Kirjuta siia matk, kuupäev, kellaaeg, küsimused

Nõustun broneerimistingimustega

Apr
11
Sun
2021
Kanuu- ja parvematk Võhandu jõel, lõigul Paidra-Reo / 23km (Võhandu Maratoni soojendusmatk)
Apr 11 @ 11:00

Kanuu- ja parvematk Võhandu jõel, lõigul Paidra-Süvahavva

kanuumatk ja majutus

icon-clock-o Kestvus: 4-5  tundi
icon-tag Hind: 20€ osaleja
icon-tag Hind sisaldab: matkavarustust(olenevalt valikust kanuu või kummiparv, päästevest, mõla), autode ümbervedu matka lõpp-punkti, põhjaliku instuktaazi ja kaldajulgestust.
icon-dashboard Gruppidele: Alates 2 kuni 12 osalejat
icon-dashboard Raskusaste: “Mõõdukas”
icon-road Matka pikkus: 23 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Võrust 15 km, Tartust 82 km, Tallinnast 261 km. Kogunemine Paidra-Tsolgo maantee sillal.

Matka ja marsruudi kirjeldus: Plaanilisetele veematkadele on oodatud väiksemad seltskonnad, alates kahest osalejast. Vee peal liigub iga grupp endale meelepärases tempos, võimalik on kulgeda ka täiesti privaatselt. Matkajuht vee peal Teiega kaasa ei liigu, kuid kohtate teda keerukamates kohtades Teid abistamas. Ühiselt toimub ainult autode ümbervedu ja instruktaaz, kus tehakse selgeks sõiduvõtted ja tutvustatakse jõge. Antud marsruut on sobilik pikemaks matkapäevaks Võhandu jõel. Lõigule jäävad Võhandu jõe kõige põnevamad kärestikud ja enamik liivakivipaljanditest. Esimesed 8 km Paidrast Leevini on jõgi rahulikum, mõningate väikeste veevulinatega, hea kanuu- või raftisõidu oskuste lihvimiseks. Teine pool matkast, lõigul Leevist Süvahavvani läheb vool kiiremaks ja kärestikulisemaks. Marsruudile jäävad üle 30ne liivakivipaljandi(Põdramüür, Viira veskimüür, Kalmetu müür, Tsirgu müür jne), põnevamad veelangused(Lauri –, Kassi -, Viira-  ja Süvahavva kärestik), vanad vesiveskid, liivakivikoopad ja allikad. Võimalik teha ka matka keskel piknik.

Vali endale meelepärane sõiduvahend: matkavarustuseks on kahe-ja kolmekohalised kanuud ja 4-6 kohalised kummiparved. 

Täida päringuvorm ja kohtume matkal !

Nimi*

Email*

Telefon*

Märgi osalejate arv:

Täiskasvanuid

Lapsi (vanuses 7-17a.)

Eelkooliealisi (0-6a.)

Vali sõiduvahend:

Vali makseviis:

Kirjuta siia matk, kuupäev, kellaaeg, küsimused

Nõustun broneerimistingimustega

 


Pilte fatbike matkadest

 

Kirjutage meile oma soovist või helistage +372 55 682 737

Saada