When:
15. March 2020 @ 12:00 – 15:00
2020-03-15T12:00:00+02:00
2020-03-15T15:00:00+02:00
Where:
Vana-Vastseliina
Vastseliina Piiskoplinnus
Cost:
25 € osaleja
Contact:
Mikko Reponen
+372 5568 2737

fatbike rattamatkad piusa matkaradadel
icon-clock-o Matka kestvus: ca 3 tundi
 Hind: 25 € osaleja
Hind sisaldab – matkajuhi teenust, fatbike jalgratast ja rattakiivrit
icon-dashboard Raskusaste: “Mõõdukas”
icon-road Matka distants: ca 20 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 100 km, Võrust 29 km, Põlvast 55 km. Kogunemine Vastseliina piiskoplinnuse parklas. 

Setomaa kuppelmaastik, Eesti kõrgeimad liivakivipaljandid, kärestikuline Piusa jõgi, Vastseliina piiskoplinnus
fatbike rattamatkad setomaal

Öeldakse, et igaüks, kes sõidab esimest korda paksurattalise jalgrattaga ehk fatbike’ga tunneb samasugust rõõmu, kui lapsepõlves esimestel rattasõitudel, kui alles sõitmine selgeks sai.
Fatbike’mine on lõbus, sest sõita saab nii mitmel erineval moel – rahulikus tempos ringi vaadates või võtta kiiremas tempos järske kurve ja künkaid. See on justkui jalgrattasõidu taasavastamine.
Fatbike võib esmapilgul tekitada arvamust, et sellega sõitmine võib olla raske. Tõenäoliselt muutub see arvamus kohe peale esimesi sõidumeetreid. Fatbike’ga sõitmine on üllatavalt kergem, kui seda arvata võib ja erinevate radade läbimine läheb sellega väga sujuvalt. Võib juhtuda ka, et tavalise maastikurattaga looduses sõitmist enam ette ei kujutagi.
Laiemad kummid annavad rohkem tasakaalu ja parema kontrolli ning see muudab ka algaja enesekindlamaks.
 
Retke alustame Vastseliina Piiskoplinnuse varemete juurest ja tutvume lähemalt selle piirkonna ajalooga. Edasi võtame suuna mööda Piusa jõe kaldaid pidi allavoolu. Teekond on mõnusalt mitmekülgne – metsarajad, väikesed külateed, liivakivipaljandid, vanad vesiveski tammid ja hooned. Fatbike rattamatk kulgeb rahulikus tempos, ajame juttu, naudime seltskonda ja loodusvaateid.  Rattaid on meil erineva raami suurusega ja matk on jõukohane kõigile, kellel pikkust vähemalt 150 cm. 

Kuidas riietuda ja mida fatbike matkale kaasa võtta?fatbike rattamatk piusa

  • Riietuge vastavalt ilmastikuoludele, soovitavalt sportlikult ja kihiliselt. Arvestage, et riided võivad ka kergelt määrduda. Jaheda ilma korral soojad kindad ja saapad.
  • Vajadusel väiksem seljakott isikliku toidumoona või fotokaamera jaoks
  • Veepudel

 

Rega ennast matkale ja võta kaasa elukaaslane/head sõbrad/kolleegid. Kui soovid fatbike matka endale sobival kuupäeval ja kellaajal siis kirjuta meile info@puhkalooduses.ee – korraldame Teile meeldejääva elamuse!

Täida allolev kontaktivorm ja kohtume matkal!

Näitena: Fatbike rattamatk Taevaskojas 10. jaanuar 11:00