When:
7. July 2022 @ 13:00
2022-07-07T13:00:00+03:00
2022-07-07T13:15:00+03:00
Where:
Taevaskoja tee 3
Taevaskoja, 63202 Põlva maakond
Eesti
Cost:
alates 25 € osaleja
Contact:
Mari Loorman
+372 5340 2462

icon-clock-o Matka kestvus: ca 3 tundi
icon-tag Hind fatbike rattal: 25 € osaleja
icon-tag Hind elektrilisel fatbike rattal: 55 € osaleja
icon-tag Hind sisaldab matkajuhi teenust, fatbike jalgratast ja rattakiivrit
icon-dashboard Raskusaste: “kerge”
icon-road Matka distants: ca 18 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 40 km, Võrust 30 km, Tallinnast 230 km. Kogunemine Taevaskoja Külakeskuse parklas. Matkale võimalik tulla ka Tartust rongiga Taevaskoja peatusesse.

 

Kaunis loodus, põnevad rajad, unustamatu seiklus!

Öeldakse, et igaüks, kes sõidab esimest korda paksurattalise jalgrattaga ehk fatbike’ga kogeb samasugust rõõmu, nagu esimestel rattasõitudel lapsepõlves.
Fatbike jalgrattasõit on lõbus, sest sõita saab nii mitmel erineval moel – rahulikus tempos ringi vaadates või kiiremas tempos järske kurve ja künkaid nautides. See on justkui jalgrattasõidu taasavastamine.
Fatbike’ga sõitmine on kergem, kui seda arvata võib. Laiemad kummid lisavad tasakaalu ja seega oin ratta üle parem kontroll. See muudab ka algaja enesekindlamaks. Ja mis seal salata, kui rattal veel elektrimootor abiks on, siis tunneb sõitja end rattal kergena kui udusulg ja tuul just nagu lükkaks kogu aeg seljatagant.
 
Milline oleks parim koht Lõuna-Eestit paksurattalisega avastamiseks… Muidugi kõigi poolt armastatud Ahja jõe ürgorg. Siin on loodusel pakkuda midagi igaühele – silmailu, rahu, vaikust, põnevaid metsaradu. Teekond kulgeb looklevatel metsaradadel ja mööda Ahja jõe kaldaid. Liigume rahulikus tempos ja teeme iga 10-15 minuti järel hingetõmbe ja jutupause. Matk on jõukohane kõigile kellel pikkus vähemalt 150 cm.
 

Kuidas riietuda ja mida fatbike matkale kaasa võtta?

  • Riietuge vastavalt ilmastikuoludele, soovitavalt sportlikult ja kihiliselt. Arvestage, et riided võivad kergelt määrduda. Jaheda ilma korral on abiks soojad kindad ja saapad.
  • Vajadusel väiksem seljakott isikliku toidumoona või fotokaamera jaoks.
  • Pudel veega

 

Registreeri matkale ennast oma elukaaslane/head sõbrad/kolleegid. Kui soovid fatbike matka endale sobival kuupäeval ja kellaajal, siis kirjuta meile info@puhkalooduses.ee – korraldame teile meeldejääva sündmuse.

Täida allolev kontaktivorm ja kohtume matkal!

Näitena: Fatbike rattamatk Taevaskojas 10. jaanuar 11:00