When:
16. Detsember 2017 @ 13:00 – 15:30
2017-12-16T13:00:00+02:00
2017-12-16T15:30:00+02:00
Where:
Põlvamaa, Taevaskoja
Taevaskoja Puhkekeskus
Cost:
15€ täiskasvanu 12€ õpilane(8-17a.)
Contact:
Mikko
+372 55 682 737

Tõukekelgumatk Põlvamaal Taevaskojastõukekelgumatkad

icon-clock-o Matka kestvus: 2-2,5 tundi
icon-tag Hind: 15€ täiskasvanu ja 12€ laps(7-17a). Hind sisaldab – giiditeenust, matkavarustust, kuuma teed
icon-dashboard Raskusaste: “Kerge, jõukohane kõigile”
icon-road Matka distantsi pikkus: 7-8 km
icon-level-up Kohalesõitmise juhend: Vaata siit! Tartust 40 km, Võrust 30 km, Tallinnast 230 km. Kogunemine Taevaskoja Puhkekeskuse parklas. Võimalik tulla ka rongiga “Taevaskoja” peatus.

Tõukekelgumatk Taevaskojas “Viimse Reliikvia” radadel

Tõukekelgumatkad Taevaskodade lumistel metsaradadel on kindlasti talverõõmude nautimiseks parim elamus värskes õhus ! Tõukekelguga sõitmine on lihtne, nostalgiline ja loodussõbralik. 
Matka teekonnale jäävad põnevad laskumised, vana ja uhke Otteni sild “Viimse Reliikvia” filmist, Taevaskoja võimsad liivakivipaljandid (Suur- ja Väike Taevaskoda), Emalätte allikas ja muidugi kaunid maastikuvaated. Hea õnne korral võib kohata metsloomi või vähemalt nende tegutsemisjärgi. Linnuhuviliste silmi köidab kindlasti jäälinnu ja vesipapi mäng Ahja jõe kärestikel.  Sobilike jääolude korral põikame ka  Taevaskoja paisjärve jääle.

Retke juhib kohalik matkajuht, kes teab Taevaskoja igat puutagust ja loomaurgu. Matkal pajatab harivaid lugusid loodusest, matkamisest, Taevaskodade ajaloost, pühapaikadest ja lugusid elust enesest.

Enne matka viiakse läbi põhjalik instruktaaz, et kõik ikka teaks kuidas graatsiliselt ja professionaalse pilguga tõukekelguga sõita.

Matka alustame Taevaskoja külas, kliki siin ja Google Maps näitab teed. 

Kuidas riietuda ja mida tõukekelgumatkale kaasa võtta?tõukekelgumatkad

  • Jalga soovitame panna sügavama mustriga jalatsi. Parim valik oleks matkajalats.
  • Riietuge kihiliselt – soe pesu, fliis, talvejope, talvepüksid, kindad ja müts. Pea meeles, kui hakkab palav saab alati riideid vähemaks võtta, aga juurde es ole kusagilt võtta.
  • Kindlasti foto- või videotehnika. Seda seiklust lihtsalt peab sõpradele jagama või siis ise kodus hea järgi muheleda. Kui tahate kaasa võtta midagi juua ja näksimist siis selle saab panna ilusti tõukekelgu korvi.
  • Koer – sõna kuulav ja mööda rada jooksev koer teeb Teie kelgumatka poole lihtsamaks, saate rakendada kelgu külge – ehk siis ongi teil oma “kelgukoer”. Mitte niiväga sõnakuulev koer garanteerib ka “omamoodi” elamuse 🙂

 

Rega ennast matkale ja võta kaasa elukaaslane/head sõbrad/kolleegid või inimese parim sõber. Kui soovid tõukekelgumatka endale sobival kuupäeval ja kellaajal, kuuma sauna, majutust, toitlustust siis kirjuta meile info@puhkalooduses.ee – korraldame Teile meeldejääva elamuse !

Registreeri plaanilisele matkale täites allolev kontaktivorm või helista matkajuhile 55 682 737

Nimi*

Email*

Telefon*

Osalejate arv

Kasutan kinkekaarti

Kirjuta siia matk, kuupäev, kellaaeg, maksmine(kohapeal, ülekandega), küsimused

Nõustun broneerimistingimustega